אודות

רוני וייס, ביוגרפיה

המוסיקאי רוני וייס נולד בשנת 1953 בתל-אביב. הקריירה המוסיקלית המגוונת שלו נמשכת לאורך חמישה עשורים וכוללת יצירה של שירים רבים כמלחין ומעבד, כמנהל מוסיקלי ומנצח של הפקות רבות גם בישראל וגם בחו"ל.

רוני החל את הקריירה שלו כמנהל מוסיקלי בצבא. הוא ניהל מוסיקלית, הלחין ועיבד את השירים בסידרה הסאטירית "ניקוי ראש", סידרה שזכתה בפרס ישראל.

רוני הלחין מוסיקה לקולנוע, טלוויזיה, תיאטרון ומחזות זמר מקוריים בישראל ובחו"ל. הוא אף ניהל מוסיקלית מחזות זמר וניצח עליהם, ובהם גבירתי הנאוה ,צלילי המוסיקה, יוסף וכתונת הפסים ועוד רבים אחרים שהוצגו בהצלחה על במות בארץ ובעולם.

רוני היה המנהל המוסיקלי של פסטיבלי זמר של רשות השידור, פסטיבלי ילדים, פסטיגלים ותחרויות הקדם אירוויזיון.

רוני עיבד וניצח על מיטב התזמורות בעולם בקונצרטים רבים בארצות הברית, אירופה, ארגנטינה, אורוגוואי וביפן. שירים שלו אף זכו להצלחה ותורגמו לשפות זרות.

שירו לעולם בעקבות השמש זכה להיות ברשימת חמישים השירים הנבחרים על ידי קוראי העיתון ידיעות אחרונות.

השיר אם ננעלו בתיזמורו וניצוחו של רוני, שבוצע על ידי הזמרת עופרה חזה ז"ל, זכה במקום הראשון בפסטיבל טוקיו ביפן בשנת 1989.

רוני הופיע באולמות הגדולים באנגליה כמו רויאל אלברט הול, בארביקאן ו-וומבלי, בזמן שהתגורר בלונדון.

רוני הפיק ותזמר את האלבום ממיטב מחזות הזמר בביצוע הסימפונית של לונודון ואף ניצח אל התזמורת באלבום זה. אלבום נוסף הפיק לכוכבת האנגליה רותי הנשל, שהוקלט אף הוא עם התזמורת הסימפונית של לונדון וזכה לביקורות נילהבות מצד עיתונאים ומבקרי מוסיקה באנגליה ובארצות הברית.

במהלך הקריירה של רוני הוא שימש כמנהל מוסיקלי של כל סרטי דיסני שדובבו לעברית והוצגו בארץ. סרטים ידועים כמו היפה והחיה, אלאדין, מלך האריות ונסיך מצריים.

בשנים האחרונות רוני מנצח על סדרות קונצרטים משלו בארץ ובעולם.